čtvrtek 12. července 2018

Girl online - Zoe Zugg

Girl online


Autor: Zoe Zug
Nakladatelství: Jota
Počet stran: 359
Žánr: Román
ISBN: 978-80-7462-821-4


Anotace: 


Penny má tajemství.

Pod přezdívkou Girl online píše blog o svém každodenním životě - o klucích a kamarádech, o trablech ve škole i doma, ale také o záchvatech paniky a úzkosti, kterými v poslední době trpí. Jen pod rouškou bezpečné anonymity si dovolí být svá - otevřená a odvážná.

Když ji ovšem na školním divadelním představení potká ten "největší trapas", který díky internetu uvidí "celý svět", a situace začne být na všech frontách na pováženou, rodiče ji vezmou s sebou na pár dnů do vánočního New Yorku. A tam Penny dostane ten nejkrásnější dárek: poprvé v životě se doopravdy zamiluje. Potká totiž Noaha, Kluka z Brooklynu, zosobnění všech dívčích snů, kterému se prostě nedá odolat. A jak jinak (je přece blogerka!), o své pocity se upřímně podělí se všemi čtenářkami svého anonymního blogu.

Jenomže Noah má taky svoje tajemství. A kvůli němu její anonymita na webu jednoho dne praskne jako mýdlová bublina - a v ohrožení se neocitne jenom ona, ale i její vztahy k nejbližším.
Pokud hledáte nějakou letní knihu, která má lehčí děj a opravdu si u ní odpočinete tak je tu pro Vás
Girl online.
Penny už před rokem začala psát anonymní blog. U nich ve škole se pořádá divadelní představení Romea a Julie, které má Penny nafotit. Jenže to by nebyla Penny aby se jí nestal nějaký ten trapas a nejhorší na tom bylo to, že ten trapas viděl i Ollie ( kluk, který se Penny líbil). No a nakonec si taky Penny uvědomuje, že pomalu "vyrůstá" ze své nejlepší kamarádky Megan.

Maminka Penny vlastní svatební salon. Jednou když tam Penny mamince pomáhala, přišel tam Americký pár, který chce aby uspořádali jejich svatbu v New Yorku.Rodiče nad tím opravdu uvažují a po týdnu bylo rozhodnuto. Pojedou uspořádat svatbu do New Yorku a co víc - Elliot, nejlepší kamarád Penny pojede s nimi.

Když se ubytují v luxusním hotelu, požádá mamka Penny aby jí trošku pomohla s přípravami, ale Penny vejde špatnými dveřmi a uvidí kluka hrát na kytaru. Ze začátku si Penny myslí, že kluk bude hrát na svatbě ale po troše seznámení se dozvídá, že je se jmenuje Noah a je to vnuk kuchařky.

No a jak to tak bývá Penny se do Noaha zamiluje. Jenže je Noah opravdu jen kluk co si jen tak brnká  kytaru? A jak zareaguje Noah na to až zjistí, že Penny o něm píše na blogu?

To a mnohem více se dozvíte. Příběh je milí, děj má spád, opravdu nemusíte nad dějem nijak zvlášť přemýšlet je to prostě skvělá kniha na odreagování.
Knihu hodnotím: ⭐⭐⭐.

A jaký je Váš názor na tuto knihu? Určitě mi dejte vědět do komentáře :)

Žádné komentáře:

Okomentovat

Chlapec na dřevěné bedně - Leon Leyson

Chlapec na dřevěné bedně  Autor: Leon Leyson Nakladatelství: Fortuna Libre Počet stran: 240 Žánr: Válečný román ISBN: 978...