pátek 1. června 2018

Za všechny prachy - Janet Evanovich

Za všechny prachyAutor knihy: Janet Evanovich 
Nakladatelství: BB\art
Počet stran: 235
Žánr: Detektivní román
ISBN: 978-80-7461-049-3Anotace:


Poněkud ztřeštěná Stephanie Plumová, rodačka z Trentonu, je na tom mizerně. Nemá práci, nemá peníze a navíc ji právě zabavili auto. Dostává nabídku - mohla by začít spolupracovat s agenturou, která se zabývá kaucemi. Stačí dopadnout jediného výtečníka, který byl propuštěn na kauci a posléze se dostavit k soudu, a může shrábnout deset tisíc dolarů. Připadá jí to jako skvělá možnost výdělku a rozhodne se to zkusit. Její první úkol spočívá v tom, že má vydat spravedlnosti bývalého policistu Morelliho, obviněného z vraždy prvního stupně. Joe Morelli je však její kamarád z dětství, ba možná i víc než kamarád. Není snadné vyřešit dilema, zda ho právě Stephanie má poslat za mříže. Každý se musí ohánět, aby se v této džungli prosadil, jenže ona má občas sklon nejdřív řezat - a teprve dodatečně měřit. Pokud rychle nevezme rozum do hrsti, mohlo by se svérázné Stephanii snadno stát, že první mrtvola, s níž se v budoucnu setká, bude její vlastní ...

Stephanie Plumová je holka od rány, s pořádně proříznutou pusou a unikátním postojem i stylem. Kdo by ji odolal? Stephanie se do všeho vrhá střemhlav a ocitá se v nebezpečných situacích. Je odhodlána překonávat problémy, které se jí vytrvale staví do cesty, a prosadit se ve světě otrlých lovců zločinu.


Wow, tak tenhle příběh mě tak moc v táhl do děje, že něž jsem se stačila pořádně rozkoukat byl konec. Je to přesně ten typ knížky, kde si říkáte: "To už je všechno?" Kniha byla čtivá, plynulá. Postava Stephanie mi byla strašně sympatická, a po skončení knihy si opravdu nedokáži představit, s kým jiným by Stephanie měla být ve vztahu než právě s Joem. Knihu doporučuji, jak sem říkala kniha je čtivá a odpočinková, takže v létě na zahrádku nebo na koupálko je úplně ideální.

Knihu hodnotím samozřejmě ⭐⭐⭐⭐⭐. 

A co vy? Četl jste někdo? Prý natočili i film, ten jsem prozatím ještě neviděla, ale klidně mi můžete do komentáře napsat jaké zpracování se vám líbilo víc :) 


Žádné komentáře:

Okomentovat

Chlapec na dřevěné bedně - Leon Leyson

Chlapec na dřevěné bedně  Autor: Leon Leyson Nakladatelství: Fortuna Libre Počet stran: 240 Žánr: Válečný román ISBN: 978...