středa 3. ledna 2018

Krysař - Viktor Dyk

Krysař 

Autor knihy: Viktor Dyk
Nakladatelství: Fortuna
Počet stran: 128
Žánr: Novela
ISBN: 978-80-7546-028-8
Anotace:


Do města Hameln přichází mladý muž - krysař- aby zbavil město přemnožených krys. Zamiluje se do dívky Agnes a ona jeho lásku opětuje. Krysy vyžene, konšelé mu však odmítnou zaplatit. Postupně objevuje, že krysy nebyly jedinou špínou, která se v městečku přemnožila. Viktoru Dykovi jako inspirace posloužila staroněmecká pověst.Jak bylo řečeno v anotaci, do města Hameln přijede Krysař, aby ho zbavil všudy přítomných krys. Jeho tajemná píšťala je snad jedinou zbraní, která na tyto parazity působí. Tiché, temné hraní je odpudí a utopí.

Během svého působení v Hameln se Krysař zamiluje do Agnes, ke které cítí hlubokou lásku. Když ve městě nezbyla ani jedna krysa a Krysařův úkol byl splněn, zažádal od radních, aby zaplatili tak, jak bylo předem domluveno. Nic méně radní slib nedodrží a Krysař nedostal ani pouhé poděkování. To ho ovšem značně rozhořčilo, přesto se kvůli vztahu s Agnes nepokusil o pomstu. Jedné noci se však Krysař dozví, že Agnes čeká dítě s Dlouhým Krystiánem, kterého nemiluje. Z urputného žalu Agnes spáchá sebevraždu skokem z hory Koppel a v Hameln už nezbylo nic co tam krysaře drželo.

Proto se rozhodne pro pomstu města. Zhluboka zapíská na píšťalu ukolébavku, a co se stane dál si budete muset přečíst sami.

K této knize jsem se dostala, až když jsem si vybírala knížky, které jsem musela přečíst k maturitě. A rozhodně nelituji, že jsem si do seznamu připsala i tuto knihu. Krysař je takový ten ponurý příběh, který si ne každý oblíbí, ale mě zaujal svým poutavým příběhem. Když se nad tím tak zamyslím a uvědomím si, v jaké době to bylo napsáno tak to klobouk dolů.

Hodnocení u této knihy je pro mě vážně jednoduché a zase dávám ⭐⭐⭐⭐⭐.

A tím se dostáváme k mé otázce ( jako vždy) 😊 . Četl jste už někdo tuto knihu? A jaký je Váš názor? Určitě mi napište do komentáře.

A to je už pro dnešní článek vše. Uvidíme se zase u dalšího díla 😊

Žádné komentáře:

Okomentovat

Chlapec na dřevěné bedně - Leon Leyson

Chlapec na dřevěné bedně  Autor: Leon Leyson Nakladatelství: Fortuna Libre Počet stran: 240 Žánr: Válečný román ISBN: 978...