neděle 19. listopadu 2017

S láskou Rosie - Cecelia Ahernová


S láskou Rosie


Autor knihy: Cecelia Ahernová
Nakladatelství: Motto
Počet stran: 447
Žánr: Román
ISBN: 987-80-267-0239-9


"V životě je jen málo věcí jistých, ale jedna podle mě rozhodně - ať uděláš cokoliv, následky si neseš celý život." 


Anotace: 


Nejlepší přátelé Rosie a Alex se musí vinou osudu rozloučit na neurčito, aniž by si dokázali navzájem přiznat pravdu o svých citech. Jejich přátelství pokračuje dlouhé roky pouze prostřednictvím e-mailů, dopisů a dlouhých telefonních hovorů, které si vyměňují přes oceán. Žijí své vlastní životy a hledají štěstí a "poklad na konci duhy". Přijdou na to, že ho mají na dosah ruky už dávno? Dostane jejich láska druhou šanci?Myslím si, že knihu nemusí nijak zvlášť představovat, protože jste ji určitě už všichni četli a nebo jste alespoň viděli film. Ale určitě se tu najdou nějaké výjimky, který nečetli knihu a ani neviděli film. Pokud by se tu někdo takový našel, a chtěl by vidět film a knihu si nečíst, tak pro toho dotyčného mám vzkaz: První si přečti knihu!


 Neříkám, že film byl špatný, ba naopak hrozně moc se mi líbil, ale když se mi teď dostala ta možnost přečíst si knihu, tak vidím jak málo do toho filmu z té knihy daly. A právě tohle bych Vám dnes tímhle článkem chtěla ukázat.Tak za prvé věděli jste, že se Alex když byl ještě dítě, tak se musel s rodiči odstěhovat do Bostnu?

Nebo věděli jste, že Alex protože byl v Bostnu, vůbec na plese s Rosie nebyl, protože nestihl let?
A nebo, že Rosie, nečekala Gregovo dítě, ale Brianovo? 
Věděli jste, že Katie se chtěla stát dýdžejkou? Věděli jste, že Alex má syna Joshe a dalšího chlapečka má s Bethany a jmenuje se Theo? 

Nevěděli jste to? No protože, to a mnohem víc do filmu nedali. A to mi přijde jako velká škoda.  

V knize jsou životy postav více propracované, ve filmu jsou odfláknuté. Neříkám, že ten film, neměl něco do sebe, jen kdyby některé pasáže úplně vyškrtly a předělaly mohl být ten film o dost lepší. 

Knihu určitě hodnotím ⭐⭐⭐⭐⭐, protože se mi moc líbil autorčin styl psaní. Mělo to hlavu a patu a rychle ten děj utíkal. Možná až moc rychle. Při dočtení, této knihy jsem se řekla, to už je konec? Ne, ještě ne! Ale zase na druhou stranu, kdyby to bylo ještě pokračovalo, už by to ztratilo
 smysl.  


A jaký je Váš názor na tuto knihu? Viděli jste film? Určitě mi napište svůj názor dolu do komentáře, a já se na Vás budu těšit u dalšího článku😊.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Chlapec na dřevěné bedně - Leon Leyson

Chlapec na dřevěné bedně  Autor: Leon Leyson Nakladatelství: Fortuna Libre Počet stran: 240 Žánr: Válečný román ISBN: 978...