neděle 26. listopadu 2017

Léto za všechny prachy - Eva-Maria Schmid

Léto za všechno prachy


Autor knihy: Eva - Maria Schmid
Nakladatelství: Víkend
Počet stran: 141
Žánr: Román s prvky fantasy
ISBN: 978-80-7222-472-2

Anotace


Naďa už toho má pomalu plné zuby. Její matka přivedla domů dalšího životního partnera, v pořadí pátého! Ten se nadšeně ujímá svého nového úkolu - hrát tatínka. Až do letních prázdnin má hrdinka tři měsíce na to, aby si v nové škole a v novém bydlišti vydobyla dobrou pozici. Jestli se jí v  této situaci něco nehodí. pak je to Denis, spolužák a "poloviční" cizinec, který chce s lehkostí hráče rozbít její tvrdou skořápku- Ale Maďa se brání a nechce odložit masku, kterou nosí, chce zůstat volná. Představa, že právě tenhle kluk ji nakazí virem lásky, zničí její klid a ona ztratí své srdce, je pro ni nepřijatelná...

A o čem vlastně kniha vypráví ?

Příběh vypráví o Nadě a její rodině. Její matka si našla už pátého partnera a museli se přestěhovat na venkov. Naďa tedy musí nastoupit na novou školu v Německu. Bojí se, že není dost dobrá, a že si z ní budou dělat srandu, jako z každého nováčka, který nastoupí do nové třídy. A tak udělá radikální změnu. Vytvořila ze sebe pankáče.

Ve škole z ní měli všichni strach a tak jí dali raději pokoj. Až na dva kluky. Bennyho poznala už ve školním autobuse a Denis se sní chtěl sblížit, ale ona všechny odstrkovala. Když zjistila, že školu nezvládá a propadá skoro z každého předmětu rozhodla se že potřebuje doučování. Poprosila tedy Denise jestli by ji nemohl doučovat. ale jemu se ze začátku nechtělo, už jen kvůli tomu tomu, jak se Naďa k němu chová. Nakonec se s Naďou sejde před školou a daruje jí krysu. Naďa z počátku nevěděla, jestli si jí má vzít, a nebo začít křičet a utéct.

 Ale pak si řekla, že když už je z ní pankáč, tak proč si nezvýraznit image, takže krysu od Denise přijala. Když však Denis dával krysu Naděm řekl ji, že se jmenuje Elfrída, ráda si čte a mluví.

Jaká dobrodružství potká Elfrídu, když bude u Nadi? A bude Robert (partner č. 5) konečně ten poslední? Řekne Naďa Denisovi své pocity?? To a mnohem víc se dočtete v této knize.

Příběh je velmi jednoduchý. Klasická knížka, když nechcete číst nic složitého, ale chcete si přečíst zase něco jiného. Už jsme zvyklí na kouzelníky, čarodějky, skřítky ale na mluvící krysy ? Knize dávám ⭐⭐⭐. Nebyla špatná, ale žádné WOW to také nebylo.


A co Vy, četl jste už někdo tuto knihu? A jaký je Váš názor? Určitě mi napište svůj názor dolu do komentáře, a já se na Vás budu těšit u dalšího článku😊.Žádné komentáře:

Okomentovat

Chlapec na dřevěné bedně - Leon Leyson

Chlapec na dřevěné bedně  Autor: Leon Leyson Nakladatelství: Fortuna Libre Počet stran: 240 Žánr: Válečný román ISBN: 978...