úterý 22. května 2018

Dívka, která chtěla zachránit knížky - Klaus Hagerup a Lisa Aisato

Dívka, která chtěla zachránit knížky

Autor knihy: Klaus Hagerup a Lisa Aisato
Nakladatelství: Omega
Počet stran: 64
Žánr: Pohádka
ISBN: 978-80-7390-936-9

Anotace: 


Jestlipak víš, co se děje s v knihovně s knížkami, které si nikdo nepůjčuje. Ani Anna to nevěděla. Ale když se to dozví, už nemá na výběr. Musí knihy zachránit.

Kouzelné vyprávění o lásce ke knihám a k těm, kteří v nich žijí. Pro čtenáře všech věkových skupin.

Musím se přiznat, že od nakladatelství Omega se mi dlouhodobě nechtělo nic kupovat a to z jednoduchého a jistého důvodu - Překlad! Co si budeme nalhávat  tam kde chybí písmenka ve slově, nebo čárky mezi slovy čtenáře zrovna nepřiláká ke koupi nějaké knihy ať už vypadá sebe líp. 


Ale! Řekla jsem si, že je to přece jen zkusím. A musím říct, že rozhodně nelituji. 


Anně je skoro deset let, a nejvíc ze všeho miluje čtení. Nikoho zřejmě nepřekvapí, že její nejlepším kamarádem je knihovník Monsen. Když se Anna dozví, co se stane všem těm knihám, které si nikdo nepůjčuje rozhodne si je všechny vypůjčit aby je zachránila. Ale bude to v jejich silách? 


Moc krásný jednoduchý, čtivý, smutný a zároveň šťastný příběh. Pohádky dětem čtou  nejčastěji rodiče, když jdeme spát, a myslím si, že tato knížka dostane vaše děti do knihovny aby si mohly nějakou tu knihu vypůjčit, jinak se jim stane to co se stalo některým knihám v tomto příběhu. 


Nejen že mají logický děj ( i pro nás dospělí. Někdy ty pohádky s jejich příběhy ... No co si budeme povídat) , ale ta nádherná ilustrace, kterou je veden celý příběh, to je nádhera. 


Knihu na 100% doporučuji. A hodnotím ⭐⭐⭐⭐⭐. A kdo ví, třeba se ještě rozhodnu nějakou knihu z nakladatelství Omega koupit.

Jaký je váš názor na tuto skvostnou pohádku? A jaký názor na ni mají vaše děti? Určitě mi dejte vědět do komentáře :-) 

Žádné komentáře:

Okomentovat

Chlapec na dřevěné bedně - Leon Leyson

Chlapec na dřevěné bedně  Autor: Leon Leyson Nakladatelství: Fortuna Libre Počet stran: 240 Žánr: Válečný román ISBN: 978...