neděle 12. listopadu 2017

Dotek Chladu - Tamina Berger


Dotek chladu


Autor knihy: Tamina Berger
Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 223
Žánr: Thriller
ISBN: 978-253-1950-5
Rok vydání: 2013Anotace:


Sedmnáctiletá Theresa nevěří, že její nejlepší kamarádka spáchala sebevraždu ani že měla nemohu. Je si jistá, že na mostě  z něhož měla Julie údajně spadnout nebo skočit, nebyla sama. Někdo byl s ní - a strčil ji. Ale kdo? Že by snad záhadný Leon, který Julii pronásledoval na každém kroku jako stalker? Theresa se rozhodne kamarádčinu smrt objasnit. Při pátrání ale naráží na tajemství a věci, o kterých by snad raději nevěděla...
A o čem tedy vlastně celá kniha je ? 


Melissa je mrtvá. Říká se, že to prý byla sebevražda. Jednoho dne měla Julie dokončit svůj úkol na uměleckou výchovu, a proto se vydala do lesa aby natočila nějaké nové záběry. Země byla pokrytá sněhem a už se setmělo, takže na záběr si vážně nemohla vybrat lepší čas. Pokračovala v cestě natáčení, když o něco zakopla.

Sehnula se, aby zjistila co to bylo. Našla tam ruku, a tak začala hrabat dál, až našla celé tělo. Vyběhla z lesa aby zavolala nějakou pomoc, když v tom narazila na jejího nového spolužáka Leona. Julie mu vylíčila co stalo. Leon zavolal pomoc a počkal tam s Julií. Od toho dne Julie už nikdy nebyla nikde sama.

Všichni se ji pořád vyptávali, co se stalo a jak se cítí, a tak se Julie uzavřela do sebe, protože jednoduše odmítala pořád na takové otázky odpovídat. Julie chodila s Tessou do kavárna v Grätzelu. Tessa měla pořádnou chřipku, a proto šla Julie poprvé sama. Domů se však už nevrátila.

Policie řekla, že Juliina smrt byla nehoda, a že z toho mostu spadla sama. Tomu ale Theresa nevěřila, a rozhodla se to vzít do vlastních rukou. Celou dobu podezřívala Leona, že ji něco udělal on. Měla k tomu pádný důvod, protože vždycky kde byly oni byl i on.

Později najde Theresa Juliin děník. Najde v něm Theresa všechny odpovědi? A určitě Leon sledoval Julii?  Odpovědi na tyto otázky naleznete v knize.


Kniha se mi hodně moc líbila. Na to, že to byla autorčina prvotina tak jí opravdu hodnotím kladně. Knížce a autorce dávám ⭐⭐⭐⭐⭐.A jaký je Váš názor na tuto knihu? Své pocity a postřehy mi určitě napište dolu do komentáře a já se na Vás budu těšit u dalšího článku 😊

Žádné komentáře:

Okomentovat

Soutěž - Sníh nebo popel

Soutěž  Hezké úterý všem :) Dneska bych chtěla udělat soutěž o knihu, kterou určitě každý znáte, a to o knihu - Sníh nebo popel -  Ře...